ЧЛАНОВИ / MEMBERS

СРПСКА КРАЉЕВСКА АКАДЕМИЈА НАУЧНИКА И УМЕТНИКА – СКАНУ 

Редовни чланови: 

Светомир Стожинић – Председник
Нада Трифковић – Заменик председника
Милета Томић – Генерални секретар
Вељко Ђукић – Потпредседник
Мирко Кулић – Потпредседник
✞ Бранислав Талић – Потпредседник
Мирјана Радовић Марковић – Потпредседник
Мирко Керкез – Председник научног савета
Љиљана Марковић – Председник већа
Неђо Даниловић – Председник научног већа
Стојан Д. Секулић – Секретар био-медицинског одељења
Раденко С. Круљ – Секретар одељења друштвених наука
Никола Ђ. Цекић – Секретар одељења техничких наука
Станиша Т. Стојиљковић – Секретар одељења иновација
Љубиша Ђидић – Секретар одељења књижевности и језика
Иван Бедњички – Секретар одељења иностраних чланова
Момир Кецман – Секретар одељења за спорт
Епископ Шумадијски Јован
✞ 
Радан Џодић
Васо Д. Антуновић

Јелена Занфировић
Стеван Ј. Јовић
Радмила Грозданић
Миливоје Р. Јовановић
Томислав Ранђеловић
Славица Ђукић Дејановић
Никола Милинић
Ранко Бакић
Живан Максимовић
Војислав Шкрбић
Љубиша Стојмировић
✞ Јован Марић
Драган Ђ. Солеша
✞ 
Веселин М. Трајковић
Слободан Ђекић
Жељко В. Зиројевић – Координатор за Шумадију
✞ Бранислав Ђорђевић – Емеритус
Карл Едвин Линдгрен (Carl Edvin Lindgren)
Зоран Ковачевић
Предраг Ђорђевић
Слободан Станковић
Љубомир Чимбуровић
Милка Ђукић

Светлана Каменов
Екатарина Титјанова (Ekatrina Titjanova)
✞ Бранислав Јакић – Емеритус
Миљко Ристић
Митар Лутовац
Љиљана Миланковић – Васовић
Немања Дамјанов
Драгослава Ђерић
Драгољуб Мирјанић
Сафьянов Виктор Викторович
Есад Јакуповић
Јован Буловић
Милан Терзић
Јован Кошутић
Милорад Ралевић
Драган Батавељић
Исидор Јевтовић – Емеритус
Немања Здравковић
Зоран Јеротијевић
Зоран Поповић
Млађан Цуњак
Милан Вукас
✞ Вељко Радојевић
Бојан Пајић
✞ Радомир Раша Смиљанић
Бранко Михаиловић
Живојин С. Јоњев
Зоран Флорић
Радован Пејановић
Мирослав Вукосављевић
Златко Максимовић
Анка Станојевић Паовић
Милутин Ђуричковић
Димитрије Јевгенијевич Панфилов
Елдар Хумбат оглу Хасанов
Даринка Вучинић
Видоје Петровић
Мирко Шегина
Реџо Бекто
Антон Микић
Волфганг Рорбах
Драган Нововић
Срђан Алексић
Веселин Џелетовић
Јово Дробњак
Милан Аксић
Милијана Балевић

Владимир Митрић

Радомир Ђорђевић

Почасни чланови: 

Владика Шабачки Лаврентије
ЊКВ Принц Ђорђе Карађорђевић
ЊКВ Принц Владимир Карађорђевић
ЊКВ Принцеза Бригита Карађорђевић
Зоран Костић
Милош Станковић
Мајкл Благоје Раденковић
Никола Бешић
Стефан Дамјановић
Александар Крунић
Живорад Николић
Душан Глигоријевић
✞ Душан Галовић
✞ Михаило Миша Јанкетић
Предраг Дашић
Будо Мојашевић
Павле Ковачевић
Драго Мирковић
Ирена Гиоргис Фелеке
Благоје Рогач
✞ Зафир Хаџиманов
Данило Видић
Борис Вукомановић

Дописни чланови: 

Слађан Антић
Драган Пајић
Саша Патрногић
Дејан Чорогар
✞ Јелена Адам
Александар Петровић
Душко Кузовић
Војиславка Шатрић
Зоран Грујичић
Милун Тасић
Драшко Гостиљац
Мирослав Чавлин
Зоран Костић
✞ Наталија Остојић
Иво Ђиновић
Слађан Тимотијевић
Жељко Чабаркапа
Миљан Ћеранић
Дејан Јоргановић
Бранислав Трифуновић
Данило Аћимовић
Андон Костадиновић
Југослав Радуловић
Љубиша Митровић
Златко Максимовић
Саша Филиповић
✞ Бајрам Халити
Небојша Пантелић
Мирко Шегина
✞ Милорад Д. Рогановић
Миодраг Тричковић
Марко Андрејић
Наташа Пржуљ
Душко Терзић
Милош Танасковић
Биљана Пајић Дабић
Марко Поповић
Радмила Каран
Момир Кецман
Ненад Окановић
Иван Вучковић
Тања Бошковић
Крсто Килибарда
Љупка Катана
Небојша Арсић
Бранко Бабовић
Маријана Миликић
Небојша Лутовац

Биљана Павловић

Инострани чланови: 

✞ Архиепископ Кипарски и целе Јустинијане Хризостомос II
Николај Романович Палејев
Агафонов Борис Валентинович
Игор Владимирович Решетов
✞ Григор Велев
Акира Мијаучи (Akira Mijauci)
Кармен Вулпои (Karmen Vulpoi)
Хари С. Шукла (Hari S. Sukla)
Јашухиро Ито (Jasuhiro Ito)
Гајан Чанд (Gajan Cand)
Томас Варугесе (Tomas Vurgese)
Анатолиј Ф. Романчишен (Anatolij F. Romancisen)
Янко Николов Янков – Вельовски
Крум Крумов
Пасичник Юрий( Пасичник Јуриј)
Почивалов Константин
Александр Леонидович Гусев
Подвальный Семен Леонидович
Шалимов Юрий Николаевич
Подвальный Евгений Семенович
Madhu Krishan
Соловьева Татьяна Николаевна
James Brix
Семыкин Владимир Анатольевич
Николај Иванов Петров
Бабошин Владимир Александрович

Виши стручни сарадници: 

Томислав В. Милановић
✞ Драган Гачић
Дејан Савић
Марко Матић
Јовица Стојковић
Дејан Рељин
Милан Миго Самарџић
Недељко Ђорђић
Драган Ковачевић
Милан Јовичић
Ненад Живановић

Стручни сарадници: 

Јован Дамјановић
Немања Милићевић
Никола Фатић
Андреја Арсовић
Љиљана Сталетовић
Тања Дубајић Гачић
Милош Мирковић
Јелена Стоисављевић
Гордон Јанићевић
Владимир Филодор

Кандидати: 

Ана Сакић
Стефан Веља
✞ Војо Јефтимијевић
Наташа Ковачевић
Милица Мандић
Бранко В. Столић

Веће Академика: 

Епископ Шумадијски Јован
✞ Владика Шабачки Лаврентије
✞ Светомир Стожинић – Почасни  председник
Милета Томић – Генерални секретар
Мирјана Радовић Марковић – Потпредседник
Љиљана Марковић – Председник већа
Неђо Даниловић – Председник научног већа

Бранислав Талић – Потпредседник
Вељко Ђукић – Потпредседник
Мирко Кулић – Потпредседник
Мирко Керкез – Председник научног савета
Стојан Д. Секулић – Секретар био-медицинског одељења
Раденко С. Круљ – Секретар одељења друштвених наука
Никола Ђ. Цекић – Секретар одељења техничких наука
Љубиша Ђидић – Секретар одељења књижевности и језика
Станиша Т. Стојиљковић – Секретар одељења иновација

ПР Служба / Public Relations: 

Мирослав Болтрес, Секретар ПР службе
Весна Петровић
Мирољуб Несторовић
Јована Мирковић
Милан Јовановић
Маја Нинковић